Po wielu szkoleniach rozpoczęliśmy pracę nad stopą cukrzycową wprowadzając nowatorskie materiały stanowiące podstawę indywidualnego doboru nie tylko kształtu wkładki ale i indywidualny dobór materiałów wykończeniowych spełniających wymogi stopy wrażliwej.

Konstruowana w naszym gabinecie wkładka w pierwszej kolejności ma zmienić krzywą propulsji stopy , przenosząc punkty max obciążenia z miejsc nadmiernie obciążonych powodujących uszkodzenie naskórka z bolesnymi modzelami, w miejsca podeszwy stopy fizjologicznie do tego przystosowanymi.
Odciążanie miękkimi materiałami tych miejsc powoduje że po kilku tygodniach , zwykle kończy się zużyciem ich właściwości amortyzujących .
Wyjątek stanowi tu stopa po zabiegu chirurgicznym gdzie podstawowym problemem jest stworzenie warunków do prawidłowego gojenia się rany, a wkładka traktowana jest jako wkładka tymczasowa.
Po wykonaniu wkładki wdrażany jest program rehabilitacji krążeniowej oraz drenażu limfatycznego w celu dokrwienia a co ważniejsze wstępującego odprowadzenia zalegającej krwi żylnej kończyn dolnych.

 

W stopie cukrzycowej nie ma wkładek standardowych !
U każdego Pacjenta chorego na cukrzycę mówimy o stopie cukrzycowej bez względu na to czy objawy są już widoczne.

 

Trzy warstwy amortyzujące
Indywidualnie dobrane elementy korygujące obciążenie stopy antyalergiczna, oddychająca wyściółka. odbarczające miejsca przeciążone o zmiennej twardości